W IV kwartale 2016 roku firma Emiter Sp. z o.o. powiększyła rodzinę telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych o nowe modele. Pierwsze modele skrzynek opracowane zostały już w 2013 roku tuż po zmianie przepisów dotyczących instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielomieszkaniowych oraz lokalach użytkowych przeznaczonych na cele oświatowe. Wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania swoich klientów w nowej rodzinie telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych wykorzystano doświadczenia wykonawców z pierwszych 3 lat istnienia tych produktów na rynku instalacyjnym. Są one lepiej dopasowane do potrzeb instalatorów i charakteryzują się dużą uniwersalnością, elastycznością i łatwością konfiguracji, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Modele do zabudowy podtynkowej, dostępne w dwóch wymiarach, wraz z osprzętem firmy Emiter, jednego z liderów na rynku instalacji telekomunikacyjnych w Polsce, stanowią mocną pozycję firmy w tym segmencie rynku. Oprócz budownictwa mieszkaniowego nowe TSM EmiterNet znajdą także zastosowanie w instalacjach sieci komputerowych i internetowych oraz multimedialnych w domach jednorodzinnych, a także małych instalacjach biurowych.
Firma Emiter, jako jedyna do tej pory na rynku, uzyskała w niezależnym laboratorium badawczym potwierdzenie zgodności swoich produktów z normami PN-EN 62208:2011, PN-EN 60670-1, PN EN 61439-1:2011, oraz PN- EN 61439–3:2012. Wszystkie telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe firmy Emiter spełniają wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (Dz.U. z 22 listopada 2012 poz. 1289).
Kabel instalacyjny w sieciach FTTH
Regularna instalacja sieci światłowodowych w domach mieszkalnych od kilku lat stała się faktem. Sieci FTTH (Fiber to the Home), zapewniające usługi tzw. „triple play”, wprowadza coraz więcej usługodawców (sieci kablowe i operatorzy telekomunikacyjni). Dzięki wprowadzeniu zmian w wymaganiach dotyczących budynków mieszkaniowych wielomieszkaniowych oraz lokalach użytkowych przeznaczonych na cele oświatowe (Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Dz.U. z 22 listopada 2012 poz. 1289) do każdego lokalu mieszkaniowego lub użytkowego należy doprowadzić minimum dwa włókna światłowodowe jednomodowe. To spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty spełniające wymagania rozporządzenia, a jednocześnie atrakcyjne cenowo dla deweloperów i generalnych wykonawców. Takim produktem okazał się być kabel instalacyjny typu drop. W standardowej konfiguracji jest to kabel dwuwłóknowy, w izolacji trudnopalnej, niewydzielającej szkodliwych halogenów (LSZH). Aby zapewnić łatwą instalację kabel ten posiada włókna w standardzie G.657A1, zapewniające mały promień gięcia, który idzie w parze z konstrukcją kabla: niewielkie wymiary 3x2mm umożliwiają projektowanie tras kablowych o mniejszych przekrojach. Pomimo niewielkich wymiarów kabel ten ma stosunkowo sporą wytrzymałość dzięki wzmocnieniom z dwóch prętów FRP o średnicy 0,5mm każdy. Wzmocnienie to również sprawia, że kabel można wyginać tylko w jednej płaszczyźnie. Kabel zaleca się układać w rurkach kablowych lub kanałach kablowych, ale może być układany bezpośrednio w tynku (w odróżnieniu od kabli metalicznych instalacji takich jednak się nie zaleca, ponieważ wykrycie tak ułożonego kabla światłowodowego w przyszłości może nie być możliwe i może zostać uszkodzony podczas późniejszych prac instalacyjnych).
Aby spełnić wymagania rozporządzenia MTBiGM wystarczy do każdego mieszkania doprowadzić jeden taki kabel i zakończyć go złączami SC/APC.
Kablem typu drop jest oferowany przez firmę EMITER „Kabel optyczny uniwersalny EmiterNet płaski drop FRP J-V(ZN)H 2E 9/125 G.657A1 Z043A LSZH”. Kabel ten jest dostępny dla instalatorów na wygodnych bębnach instalacyjnych (bezzwrotnych) w długościach 2000m oraz 500m.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z fotowoltaiki. Katalog produktów |