Aktualności

Nowe telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe EmiterNet

W IV kwartale 2016 roku firma Emiter Sp. z o.o. powiększyła rodzinę telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych o nowe modele. Pierwsze modele skrzynek opracowane zostały już w 2013 roku tuż po zmianie przepisów dotyczących instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielomieszkaniowych oraz lokalach użytkowych przeznaczonych na cele oświatowe. Wsłuchując się w potrzeby i oczekiwania swoich klientów w nowej rodzinie telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych wykorzystano doświadczenia wykonawców z pierwszych 3 lat istnienia tych produktów na rynku instalacyjnym. Są one lepiej dopasowane do potrzeb instalatorów i charakteryzują się dużą uniwersalnością, elastycznością i łatwością konfiguracji, przy zachowaniu bardzo atrakcyjnej ceny. Modele do zabudowy podtynkowej, dostępne w dwóch wymiarach, wraz z osprzętem firmy Emiter, jednego z liderów na rynku instalacji telekomunikacyjnych w Polsce, stanowią mocną pozycję  firmy w tym segmencie rynku.  Oprócz budownictwa mieszkaniowego nowe TSM EmiterNet znajdą także  zastosowanie w instalacjach sieci komputerowych i internetowych oraz multimedialnych w domach jednorodzinnych, a także małych instalacjach biurowych.
   Firma Emiter, jako jedyna do tej pory na rynku, uzyskała w niezależnym laboratorium badawczym potwierdzenie zgodności swoich produktów z normami PN-EN 62208:2011, PN-EN 60670-1, PN EN 61439-1:2011, oraz PN- EN 61439–3:2012. Wszystkie telekomunikacyjne skrzynki mieszkaniowe firmy Emiter spełniają wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (Dz.U. z 22 listopada 2012 poz. 1289).

Kabel instalacyjny w sieciach FTTH

    Regularna instalacja sieci światłowodowych w domach mieszkalnych od kilku lat stała się faktem. Sieci FTTH (Fiber to the Home), zapewniające usługi tzw. „triple play”, wprowadza coraz więcej usługodawców (sieci kablowe i operatorzy telekomunikacyjni). Dzięki wprowadzeniu zmian w wymaganiach dotyczących budynków mieszkaniowych wielomieszkaniowych oraz lokalach użytkowych przeznaczonych na cele oświatowe (Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Dz.U. z 22 listopada 2012 poz. 1289) do każdego lokalu mieszkaniowego lub użytkowego należy doprowadzić minimum dwa włókna światłowodowe jednomodowe. To spowodowało gwałtowny wzrost zapotrzebowania na wysokiej jakości produkty spełniające wymagania rozporządzenia, a jednocześnie atrakcyjne cenowo dla deweloperów i generalnych wykonawców. Takim produktem okazał się być kabel instalacyjny typu drop. W standardowej konfiguracji jest to kabel dwuwłóknowy, w izolacji trudnopalnej, niewydzielającej szkodliwych halogenów (LSZH). Aby zapewnić łatwą instalację kabel ten posiada włókna w standardzie G.657A1, zapewniające mały promień gięcia, który idzie w parze z konstrukcją kabla:  niewielkie wymiary 3x2mm umożliwiają projektowanie tras kablowych o mniejszych przekrojach. Pomimo niewielkich wymiarów kabel ten ma stosunkowo sporą wytrzymałość dzięki wzmocnieniom z dwóch prętów FRP o średnicy 0,5mm każdy. Wzmocnienie to również sprawia, że kabel można wyginać tylko w jednej płaszczyźnie. Kabel zaleca się układać w rurkach kablowych lub kanałach kablowych, ale może być układany bezpośrednio w tynku (w odróżnieniu od kabli metalicznych instalacji takich jednak się nie zaleca, ponieważ wykrycie tak ułożonego kabla światłowodowego w przyszłości może nie być możliwe i może zostać uszkodzony podczas późniejszych prac instalacyjnych).
    Aby spełnić wymagania rozporządzenia MTBiGM wystarczy do każdego mieszkania doprowadzić jeden taki kabel i zakończyć go złączami SC/APC.
 

 

Kablem typu drop jest oferowany przez firmę EMITER „Kabel optyczny uniwersalny EmiterNet płaski drop FRP J-V(ZN)H 2E 9/125 G.657A1 Z043A LSZH”. Kabel ten jest dostępny dla instalatorów na wygodnych bębnach instalacyjnych (bezzwrotnych) w długościach 2000m oraz 500m.

    

Nowości

Gniazdo modułowe 230V z uziemieniem 1-krotne std 45x45, białeGniazdo modułowe 230V z uziemieniem 1-krotne std 45x45, białe
Gniazda zasilające modułowe 16A 250V~ w standardzie 45x45mm, z uziemieniem, w...
Gniazdo 230V z uziemieniem bezśrubowe 1-krotne std 45x45, z blokadą i zwalniaczem, czerwoneGniazdo 230V z uziemieniem bezśrubowe 1-krotne std 45x45, z blokadą i zwalniaczem, czerwone
Gniazda zasilające 16A 250V~ w standardzie 45x45mm, z blokadą (DATA), z...
listwa zasilająca zarządzalna 8-gniazdlistwa zasilająca zarządzalna 8-gniazd
Listwa zasilająca 19” zarządzalna, umożliwiająca monitorowanie środowiska pracy...
Panel 19", 24xRJ45 UTP kat.6 (1U) niebieski PoE
Panel krosowy EmiterNet nieekranowany kat.6 szczególnie dedykowany w...
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat. 6 keystone (110) czarne
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat.6 keystone służy do budowy punktu abonenckiego...
obudowa natynkowa 2M głęboka
Obudowy natynkowe przeznaczone są do montażu osprzętu elektrycznego i...

Fotowoltaika

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z fotowoltaiki.
 
Katalog produktów

 

Aktualności

Drodzy klienci W związku z epidemią, w trosce o...
03.07.2020
Bezpieczeństwo pożarowe instalacji fotowoltaicznych...
02.03.2020