Aktualności

Falowniki fotowoltaiczne Solplanet dostępne w ofercie Emiter

Producentem falowników Solplanet jest chińska firma AISWEI, która specjalizuje się w produkcji inwerterów fotowoltaicznych od 2007 roku. Wcześniej stanowiła oddział SMA China i zajmowała się produkcją inwerterów, w tym Zeversolar, od 2013 roku. W ubiegłym roku miała miejsce zmiana właścicieli i AISWEI stało się niezależnym przedsiębiorstwem.

AISWEI nadal ściśle współpracuje z niemieckim SMA i produkuje dla nich falowniki, jak również świadczy usługi w zakresie badań i rozwoju produktów.
 
W 2020 roku firma zdecydowała się wprowadzić własną markę falowników o nazwie Solplanet.
 
Roczna zdolność produkcyjna fabryki to 3 GW. Ciekawostką jest iż szacuje się, że w Polsce do końca 2020 roku zostanie zamontowanych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 2,5-3 GW.

Niemieckie korzenie firmy to gwarancja jakości i stabilności finansowej. Dlatego też firma nie waha się mówić głośno, że można na niej polegać.

AISWEI zajmuje się nie tylko produkcją falowników Solplanet, Zeversolar, SMA, ale również posiada nowoczesne centrum badań i rozwoju, jak również  biuro projektowe. Tutaj zostały stworzone wszystkie produkty dla niemieckiego SMA. Laboratorium AISWEI posiada międzynarodową akredytację. Jest autorem wielu norm krajowych i międzynarodowych, a także główną firmą opracowującą projekty Chińskiego Centrum Certyfikacji Jakości.

– Pomysł na stworzenie nowej marki wziął się z zauważonego przeze mnie zapotrzebowania na przystępne cenowo dla użytkownika, dobrej jakości falowniki fotowoltaiczne, które mówiąc wprost, umożliwią każdemu łatwe wykorzystanie energii słonecznej w celu zaspokojenia własnych potrzeb. Ochrona środowiska to wyzwanie naszego wieku, a wykorzystując energię słoneczną, dbamy o przyszłość naszej planety. Dlatego misją Solplanet jest „Solar for Everybody” [Energia słoneczna dla każdego]  – powiedział dr Zhang Yong, CEO Solplanet.
 

Instalacja fotowoltaiczna na dachu fabryki Solplanet Siedziba Solplanet

 
Jakie produkty znajdują się w ofercie Solplanet?

Solplanet to proste w instalacji, bezawaryjne i komfortowe w eksploatacji jedno- i trójfazowe falowniki fotowoltaiczne do zastosowań domowych oraz komercyjnych (od 1kW do 50kW). Wszystkie produkty są wyposażone w adaptery Wi-Fi i przejrzystą w obsłudze aplikację do monitorowania i zarządzania instalacją.
 
Falowniki Solplanet są:

  •   łatwe w montażu
  •   niezawodne
  •   przyjazne w obsłudze

 
Czy można liczyć na lokalne wsparcie?
– Wiemy, jak ważna jest dla integratorów, instalatorów i użytkowników pomoc techniczna. Dlatego też obsługą serwisową w Polsce, zarówno klientom indywidualnym, jak i komercyjnym zapewnia firma Fixit, do której można kierować wszelkie pytania dotyczące montażu i eksploatacji naszych urządzeń. Zapraszamy również na szkolenia produktowe oraz techniczne, które niedługo zostaną zorganizowane przy współpracy z firmą Emiter – mówi Adam Rosiak, Dyrektor ds. Sprzedaży Solplanet w Polsce.

  • 5 lat gwarancji + 5 lat rozszerzonej = 10 lat
  • Możliwość wydłużenia gwarancji, odpłatnie, do 15 i 20 lat.
  • Serwis, obsługę posprzedażową świadczy polska, doświadczona firma Fixit. Centrum Serwisowe FIXIT na stronie http://rma.fixit-service.com
  • Infolinia techniczna i wsparcie solplanet@fixit.pl lub telefonicznie +48 13 49 261 09
  • Instrukcje obsługi w języku polskim.
  • 10-minutowy film instruktażowy zawiera wszystko, co trzeba wiedzieć o sposobie montażu.
  • W Polsce znajduje się przedstawicielstwo producenta. Możliwość organizacji szkolenia technicznego, produktowego, wsparcie podczas instalacji, konsultacje.

 
Jaka jest dostępność produktów?

Stany magazynowe w Emiter Sp. z o.o. oraz w magazynie w Holandii. 
W Amsterdamie znajduje się siedziba europejska firmy AISWEI.
 
Zobacz produkty

Nowości

zabezpieczenie FOX-S-BOX
Producent FoxESS prezentuje S-BOX, czyli przeciwpożarowy wyłącznik prądu. To...
Logo Solplanetfalowniki Solplanet TLC 3000-10000 3-fazowefalownik Solplanet ASW 1000S-3000S 1-fazowyfalownik Solplanet ASW 15K-LT 20K-LT
Producentem falowników Solplanet jest AISWEI, firma specjalizująca się w...
Kabel teleinformatyczny, S/FTP kat.7 1000 MHz B2ca LSZH-FR, drut 4x2x23AWG
Czteroparowy kabel ekranowany kategorii 7 jest przeznaczony do szerokopasmowych...
Kabel teleinformatyczny, UTP (U/UTP) kat.6 450 MHz B2ca LS0H, drut 4x2x23AWG
Czteroparowy kabel nieekranowany kategorii 6 jest przeznaczony do...

Fotowoltaika

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z fotowoltaiki.
 
Katalog produktów

 

Aktualności

Magazynowanie energii to trend, który bardzo...
30.03.2021