Aktualności

moduł przekaźników Teletask

Nowy moduł wyjść przekaźnikowych w systemie Teletask

Firma Teletask wprowadza do oferty nowy moduł TDS13510, który zastąpi „zasłużony” TDS13500. TDS13500 był bardzo udanym i niezawodnym projektem i taki też cel przyświecał inżynierom Teletaska podczas tworzenia nowej wersji. TDS13510 podobnie jak TDS13500 posiada osiem wyjść przekaźnikowych, każde o obciążalności nominalnej 16A/250V (dla obciążeń indukcyjnych lub pojemnościowych maksymalna moc kontrolowana to 500VA). Prąd rozruchowy urządzenia sterowanego z pojedynczego przekaźnika to 100A. Oznacza to, że poszczególne wyjścia przekaźnikowe pozwalają na sterowanie praktycznie każdym obwodem włącz/wyłącz, włączając w to gniazda wtyczkowe oraz oprawy oświetleniowe o indukcyjnym lub pojemnościowym charakterze obciążenia. Nie zmienia się również to, iż każdy przekaźnik jest bistabilny oraz może być sterowany ręcznie. Takie rozwiązanie podnosi niezawodność instalacji pozwalając kontrolować system nawet w sytuacji awarii.
 
Nowy moduł TDS13510 posiada nowoczesny 32 bitowy procesor o niskim poborze mocy. Tego typu procesory są oraz będą wykorzystywane we wszystkich nowych modułach Teletask. Dzięki nowemu procesorowi oraz nowej architekturze, TDS13510 posiada wiele niespotykanych funkcjonalności. Od teraz dostępna będzie rozszerzona diagnostyka modułu  (poprzez bezpłatny pakiet Prosoft), na którą będzie się składać między innymi pomiar napięcia na magistrali oraz możliwość aktualizacji firmware’u bez konieczności wysłania  modułu do producenta. TDS13510 posiada odświeżoną stylistykę obudowy. Wykonana jest ona z tworzywa, dzięki czemu nie jest konieczne uziemianie. Dodatkowo nowy projekt uwzględnia podłączenia kablem magistralowym o uproszczonej konstrukcji (2+2).
 
Istotną zaletą interfejsu TDS13510 jest fakt, iż obniżona została moc pobierana przez moduł. Mimo wykorzystania ośmiu przekaźników wysokiej mocy, interfejs pobiera zaledwie 36mA prądu niezależnie od stanu przekaźników. Oznacza to dla klienta duże oszczędności. Dla przykładu, w ciągu 20 lat kilkaset złotych zostanie zaoszczędzone wykorzystując moduł TDS13510 zamiast standardowego interfejsu. Wymieniona cecha sprawia, że moduł ten idealnie nadaje się do domów zero-energetycznych lub zielonych budynków, a wszystko za sprawą całkowitej mocy modułu, która wynosi około 0,4W (czyli jest około 10 razy niższa od ogólnie dostępnych na rynku interfejsów przekaźnikowych). Pomimo tak małej mocy własnej, moduł ten pozwala na przełączanie gigantycznych mocy – w przypadku obciążenia rezystancyjnego jest to moc ponad 3,5kW na każdy przekaźnik, czyli teoretycznie prawie 30kW na cały TDS13510.
 
TDS13510 jest w 100% kompatybilny ze swoim starszym bratem TDS13500, co przekłada się na całkowitą kompatybilność z każdą instalacją Teletask. Poza tym TDS13510 dostępny będzie w tej samej cenie co moduł TDS13500.

Nowości

Panel 19", 24xRJ45 UTP kat.6 (1U) niebieski PoE
Panel krosowy EmiterNet nieekranowany kat.6 szczególnie dedykowany w...
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat. 6 keystone (110) czarne
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat.6 keystone służy do budowy punktu abonenckiego...
obudowa natynkowa 2M głęboka
Obudowy natynkowe przeznaczone są do montażu osprzętu elektrycznego i...
Listwa zasilająca EmiterNet 19" 9-gn.z bolcem (wtyk do UPS)
Listwa zasilająca służąca do dystrybucji zasilania w szafach...

Fotowoltaika

Fotowoltaiczne Piątki !!!
Zapraszamy na nowe bezpłatne szkolenie, podczas którego uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę fotowoltaiki...
 
Zapisz się na szkolenie

 

Aktualności

Targi Energetab w Bielsku-Białej już za nami....
20.09.2019
W branży fotowoltaicznej miały ostatnio miejsce...
23.08.2019