Aktualności

teletask geolokalizacja

Geolokalizacja w systemie Teletask

Automatyka domowa, w tym także domotyka Teletask, staje się coraz bardziej powszechna w naszych domach. Automatyzujemy oświetlenie, ogrzewanie, chłodzenie, wentylację, rolety, żaluzje, systemy audio i wiele innych. Pewne procesy, szczególnie w przypadku dużych domów, trudno wyobrazić sobie by były sterowane ręcznie. Ich automatyzowanie przynosi wymierne korzyści w postaci wzrostu komfortu, bezpieczeństwa oraz co równie ważne – oszczędności.
 
Nieodłączną funkcjonalnością automatyki jest możliwość sterowania domem z wykorzystaniem smartfona. W systemie Teletask aplikacja mobilna może być uruchomiona na telefonie z systemem Android, Apple iOS, BlackBerry OS, Windows Mobile. To co wyróżnia system Teletask od wielu innych systemów to GEOLOKALIZACJA. Dzięki temu rozwiązaniu życie staje się jeszcze prostsze, a sterownie wieloma procesami w domu jeszcze bardziej inteligentne i wymagające mniej naszego zaangażowania. Dzięki systemowi Teletask nasze domy stają się naprawdę inteligentne. Czym jest GEOLOKALIZAJCA w automatyce Teletask? Dzięki odpowiedniej aplikacji zainstalowanej na smartfonie oraz odpowiedniej bramce zintegrowanej z systemem Teletask, nasz inteligentny dom może wiedzieć gdzie jesteśmy i zależnie od zdefiniowanych scenariuszy realizować pewne działania. Jakie? Tutaj wymienić możemy ich szalenie wiele, a wszystko zależy od naszej wyobraźni i potrzeb.


 

Zacznijmy od tych najbardziej oczywistych. Wyjeżdżamy z domu. Po oddaleniu się od lokalizacji zdefiniowanej jako „Dom” automatycznie zostanie zazbrojony system alarmowy, wyłączone zostaną oprawy oświetleniowe oraz inne urządzenia, obniżona zostanie temperatura i zamknięte zostaną rolety bądź żaluzje. W tym miejscu każdy nam wytknie, że przecież realizacja takiej funkcjonalności nie powinna się odbyć gdy wychodzimy pobiegać, a pozostali domownicy oglądają ulubiony serial. Aby integracja była naprawdę inteligentna możemy dodać wiele warunków, np. nie wykonuj powyższych działań gdy telefon nie jest połączony z zestawem głośnomówiącym w samochodzie oraz gdy pozostali domownicy są w lokalizacji „Dom”. Korzystając z geolokalizacji możemy również określić odległości od naszego domu, w których ma się coś wydarzyć. Jeśli wyjedziemy dalej niż np. 10km od domu, system Teletask może przekazać sygnał do automatycznego odkurzacza, by ten rozpoczął swoją pracę. Dodatkowo automatyka może przekazać informację rejestratorowi, by ten rozpoczął nagrywanie obrazu z kamer, a poza tym dla podniesienia bezpieczeństwa Teletask uruchomi symulację obecności.


 

Podobne scenariusze możemy definiować w sytuacji gdy zbliżamy się do domu, np. z pracy, wizyty u znajomych, wypadu weekendowego lub wakacji. Gdy jesteśmy w odległości np. 20km od domu system Teletask uruchomi ogrzewanie lub chłodzenie. Będąc w odległości 10km od domu uruchomiona zostanie rekuperacja na maksimum wydajności. Kiedy odległość od naszego domu będzie wynosić 1km automatyka zmniejszy wydajność wentylacji do minimum i podniesie rolety, by w finalnej akcji, gdy odległość od naszej posiadłości wyniesie 100m, włączy – jeśli będzie to konieczne – oświetlenie podjazdu i w domu oraz otworzy bramę wjazdową… Czy można życzyć sobie czegoś więcej?
Opisane powyżej funkcjonalności to zaledwie kilka przykładów. Każdy z użytkowników systemu Teletask może mieć inne wymagania i jedyne co może nas ograniczyć to wyobraźnia. Wykorzystując aplikację zainstalowaną na smartfonie, bramkę integrującą i interesujące pomysły jesteśmy w stanie uczynić nasz dom prawdziwie inteligentnym.
Myślisz o inteligentnym domu – skontaktuj się z nami. Masz już system Teletask i jesteś zainteresowany geolokalizacją – napisz na adres robert@emiter.net.pl.

Nowości

Panel 19", 24xRJ45 UTP kat.6 (1U) niebieski PoE
Panel krosowy EmiterNet nieekranowany kat.6 szczególnie dedykowany w...
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat. 6 keystone (110) czarne
Gniazdo przemysłowe STP RJ45 kat.6 keystone służy do budowy punktu abonenckiego...
obudowa natynkowa 2M głęboka
Obudowy natynkowe przeznaczone są do montażu osprzętu elektrycznego i...
Listwa zasilająca EmiterNet 19" 9-gn.z bolcem (wtyk do UPS)
Listwa zasilająca służąca do dystrybucji zasilania w szafach...

Fotowoltaika

Fotowoltaiczne Piątki !!!
Zapraszamy na nowe bezpłatne szkolenie, podczas którego uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę fotowoltaiki...
 
Zapisz się na szkolenie

 

Aktualności

Targi Energetab w Bielsku-Białej już za nami....
20.09.2019
W branży fotowoltaicznej miały ostatnio miejsce...
23.08.2019